blog
July 6, 2022

Magazynowanie Energii W Akumulatorach Litowo-Jonowych I Pojawiające Się Zagrożenia Dla Biznesu

Rosnące zapotrzebowanie na systemy magazynowania energii akumulatorów litowo-jonowych (BESS) wynika z korzyści, jakie zapewniają one konsumentom, takich jak przesunięcie w czasie, lepsza jakość energii, lepsze wykorzystanie sieci i zasilanie awaryjne. Według Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) segment magazynowania energii akumulatorów litowo-jonowych jest najszybciej rozwijającym się segmentem akumulatorów na świecie i przewiduje się, że będzie stanowił większość wzrostu magazynowania energii na rynku stacjonarnym, transportowym i elektroniki użytkowej w ciągu najbliższych 10 lat.1

Co to jest BESS?

BESS to system akumulatorów, który przechowuje energię wytworzoną przez sieć elektryczną lub odnawialne źródła energii do wykorzystania w późniejszym czasie, gdy zajdzie taka potrzeba. Wiele typów baterii może być wykorzystywanych w BESS, ale do końca 2019 r. ponad 90% pojemności akumulatorów na dużą skalę w Stanach Zjednoczonych pochodziło z akumulatorów litowo-jonowych.2

BESS litowo-jonowy jest często używany w połączeniu z panelami słonecznymi i farmami wiatrowymi przez organizacje różnej wielkości i typu, od zakładów energetycznych i dużych centrów danych po sklepy detaliczne, biura i szkoły. Domy mieszkalne mogą wykorzystywać BESS do przechowywania energii z zamontowanych na dachach paneli słonecznych lub awaryjnego zasilania awaryjnego z sieci.

Chociaż systemy te oferują wiele korzyści, mogą stanowić poważne zagrożenie w przypadku wystąpienia nieoczekiwanych zdarzeń. Posiadanie planu przeciwdziałania zagrożeniom jest ważnym czynnikiem podczas dodawania systemu BESS do systemu elektrycznego w domu lub firmie.

Technologia baterii litowo-jonowych

BESS zasilany litowo-jonowym jest prawdopodobnie najważniejszym osiągnięciem technologicznym w dziedzinie magazynowania energii ze względu na wysoką gęstość energii, lepszą wydajność i cykl głębokiego rozładowania.

Ponieważ technologia ta jest coraz szerzej stosowana, koszt akumulatorów litowo-jonowych znacznie spadł, przyczyniając się do zwiększonego wdrażania. Oczekuje się, że technologia litowo-jonowa będzie nadal napędzać popyt rynkowy na BESS w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.